Co znamená mít se rád a jak to souvisí sakra s dietou?

13. května 2019 - 10:57
clanek-3-Co-znamena-mit-se-rad-2-1-768x1024.jpg

Když jsem šla s kamarádkou Ivanou Camino de Santiago cca 230 km dlouhý úsek, tak jsme to pojaly zdravě. Z téhle cesty jsme se snažily vyždímat maximum ”vitamínů” pro naší mysl a tělo. Když jsme jeden večer seděly na večeři po 25 km chůze, tak se mně zeptala: ,,Podívej se kolem sebe a pověz mi, jestli ti lidé kolem nás, k sobě chovají stejnou lásku jako my dvě?”

Otočila jsem se. Viděla jsem lidi, kteří s námi ten den šli a oslavovali jejich příchod alkoholem, sladkým, pizzou a další kouřili trávu. Koukla jsem se na náš stůl, kde byl čaj a uvažovala proč máme stejně skvělou náladu, jako oni i bez těch lákadel.

A tak jsme mluvily o sebelásce a můj pohled je tenhle

Většinou po nějakém výkonu přistupujeme na to, že si dáme něco “zakázaného”, abychom si udělali radost. “Protože teď si to můžeme dovolit”. Tyto odměny jsou přitom fake. Je to rychlé uspokojení, které nás ve finále neučiní šťastnými. Po nevhodném jídle nastávají výčitky. Po alkoholu kocovina a únava. Po drogách nízké sebevědomí a pochyby o sobě samých.

Opravdová láska k sobě pro mě znamená

Každý den se snažit vědomě vybrat to nejkvalitnější jídlo a tekutiny, které mému tělo udělají dobře a to i na duši (ovlivňuje to naší mysl). Trávit čas s někým, kdo vkládá do společné aktivity stejný kus energie jako já. Být s někým kdo mě podpoří a já jeho. Být vedle někoho, kdo je ke mně upřímný a když stojím před rozhodnutím dát si po obědě dort, neřekne: ,,tak si ho dneska dej, vždyť je to jedno” řekne: ,,opravdu si ho chceš dát? Byla by to škoda po tolika kilometrech” protože zná tvé cíle a záleží mu na tobě.

Co doporučuji

Dnes a denně dělat vědomě ty nejlepší rozhodnutí ve svém životě. Pro sebe! Až potom k sobě chováme opravdovou lásku a respekt.

comments powered by Disqus
Používáme cookies.